Czy chlorofil ma wpływ na zdrowie ?

 

 

W ostatnim czasie dużą popularność zyskują suplementy zawierają chlorofil, który reklamowany jest jako idealny środek na oczyszczenie i wzmocnienie organizmu. W pierwszej kolejności warto przyjrzeć się budowie chemicznej chlorofilu i związanymi z nią właściwościami tego związku, a także przedstawić krótką charakterystykę:

  • chlorofil to organiczny związek, występujący w roślinach, ale i w algach oraz w bakteriach;
  • to barwnik nadający zielony kolor roślinom i bakteriom, pozwalający na przemianę energii świetlnej na energię chemiczną, która jest używana w dalszych etapach przemian fotosyntetycznych do produkcji materii organicznej;
  • wyróżniamy cztery główne rodzaje chlorofili, które różnią się pomiędzy sobą grupami chemicznymi przyłączanymi do charakterystycznego pierścienia porfirynowego (który w centralnej części zawiera atom magnezu); najbardziej rozpowszechniony jest chlorofil a oraz chlorofil b, pozostałe rodzaje są obecne u glonów, bakterii i alg;

Prawidłowa i dobrze zbilansowana dieta zakłada spożywanie warzyw - szczególnie zielone warzywa oraz zielone części roślin naturalnie zawierają duże zawartości tego barwnika; niemniej warto rozważyć stosowanie suplementów zawierających ten związek organiczny.

Dzięki swoim właściwościom, chlorofil jest uznawany za silny antyoksydant, który ma zbawienne działanie na nasz organizm - usuwa wolne rodniki, wspomagając oczyszczenie organizmu. Spożywanie dodatków zawierających chlorofil jest polecane osobom dbającym o linię, ponieważ ten związek reguluje procesy trawienne oraz poprawia perystaltykę jelit, dzięki czemu pokarm nie zalega w organizmie. Dodatkowo wspomaga procesy regeneracyjne np. po ciężkich chorobach czy przedłużających się infekcjach, stąd jego rosnąca popularność w okresie przejściowego obniżenia odporności na jesień i zimę - regularnie spożywanie chlorofilu dodaje energii oraz poprawia samopoczucie. Warto zauważyć, iż chlorofil ma kompleksowy i dobroczynny wpływ na cały organizm, dlatego warto go włączyć do codziennej suplementacji - oczywiście dodatki żywieniowe nie zastępują prawidłowej i zbalansowanej diety, która jest priorytetowa w zachowaniu zdrowia.

W ofercie producentów suplementów diety znajdziemy szeroki wybór produktów zawierających chlorofil - najlepiej przyswajalna jest forma płynu, czyli np. krople. Wysokie stężenie chlorofiliny w połączeniu z orzeźwiającym miętowym aromatem czyni nasz produkt unikalnym, spróbuj już dzisiaj!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ 888 333 005
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium